Székesfehérvár Rally 2024 – Pozitív végkifejlet a végén… –

A magyar bajnoki küzdelem második feléhez érkeztünk Székesfehérváron. A hat futamos bajnokság negyedik futamát rendezték a Királyok városában és annak vonzáskörzetében. A viadal lényegi része szombaton és vasárnap zajlott, az első napon három szakasszal és egy esti városi szuperspeciállal, majd a zárónapon további nyolc gyorsaságival. Csomós Miklós és Nagy Attila párosával szálltunk harcba, akik a futamot megelőzően vezették a bajnokságot a Skoda Fabia RS Rally2-vel, igaz az előnyük minimális volt a Turán Frigyes – Zsíros Gábor kettőssel szemben.

A szombat három gyorsaságit tartogatott, mégpedig Oroszlányt háromszor, 17.3 kilóméteren és rekkenő hőségben. Csomós Mixi és Nagy Attila az első gyorsaságit kis előnnyel, de behúzták. Aztán jött az, ami 2021-ben is ugyanezen a pályán, amikor is Mixiék a bajnokságért küzdöttek Hadik Andrisékkal szemben. Sajnos defekt érte párosunkat a gyorsasági elején, amit ki kellett cserélniük bent a gyorsaságin, ezzel több, mint 2 percet veszítettek és eléggé távol került minden, amiért jöttek. Ezzel még nem volt vége! A nap utolsó mért gyorsaságiján újabb defekt következett és elúszni látszott minden. A nap végére 3 perc 35 másodperc hátrányt halmoztak fel ezzel és a 18. helyen végeztek. Az esti székesfehérvári szupercpeciálon a csalódottság már annyira nem látszódott. Több ezer ember előtt autóztak egy látványosat Mixiék.

Csomós M. – Nagy A.:

„Egyszerűen azt se tudjuk hol szereztük. Nehéz motiváltnak maradni mindezek után, de annak azért mindenképp örülünk, hogy most bár nem cseréltük ki az utolsó szakaszon, a versenyautónkban semmiféle kárt nem okozott!”

A vasárnapi célkitűzés Csomósék számára nem lehetett más, minthogy minél feljebb lépkedni az abszolútban és a Power Staget behúzni. A nap három körből állt. Az első kettőben három gyorsaságit, míg az utolsóban kettő szakaszt kellett teljesíteni. Az első három gyorsot követően két szakaszgyőzelemmel, hét helyet javítva a 11. helyen voltak, ami már ekkor pontszerző helyet jelentett. A második körben sem lehetett lassítani, nem is tették Mixiék, 7. helyen voltak már abszolútban. Az utolsó két gyorsaságira még az 5. hely volt az, amit reálisan be lehetett érni még. Nos, ezt a kettőt kíméletlenül gyors tempóban teljesítette a Csomós – Nagy páros és behúzták az 5. helyet és a Power Staget is. Ezzel 22 pontot szereztek és a körülményekhez képest a maximumot hozták ki a hétvégéjükből. A bajnokságban legnagyobb ellenfél Turán Frigyes – Zsíros Gábor kettőst ezen a hétvégén még nagyobb balszerencse súlytotta, így ők csak 4.5 pontot tudtak szerezni. Mixiék ezzel tovább tudták növelni velük szemben az előnyüket.

„Természetesen nem ezért jöttünk, alapvetően egyáltalán nem elégednénk meg vele, de a tegnapi két defekt és az azokkal szerzett közel négy perces hátrányt követően azért most mégis boldogak vagyunk. A 18. helyről jöttünk fel, a rengeteg megszerzett pontunkkal pedig sikerült megerősítenünk vezető helyünket a magyar bajnokság összetett értékelésében!”